Späť

Stronflex, Powerflex, Deuter polyuretanové silentbloky: Čo ponúkajú a aký je medzi nimi rozdiel?

Pridané: 22.1.2024 11:06.30 Počet zobrazení: 105

22 Január 2024

Silentbloky sú dôležitou súčasťou podvozku automobilu. Slúžia na tlmenie vibrácií a nárazov, ktoré vznikajú pri jazde po nerovnom povrchu. Tradične sa vyrábajú z gumy, ale čoraz obľúbenejšie sú aj polyuretánové silentbloky už skoro celú dekádu. Vďaka čomu dnes vieme o funkčnosti silentblokov z poliuretanu dostatočne veľa informácii a čerpápe z mnohoročných skúseností.

Stronflex, Powerflex, Deuter polyuretanové silentbloky: Čo ponúkajú a aký je medzi nimi rozdiel?

Ako fungujú silentbloky?

Silentbloky sa skladajú z dvoch častí: z telesa a vložky. Telo je zvyčajne vyrobené z ocele alebo hliníka a vložka z gumy alebo polyuretánu. Gumové silentbloky sú pružnejšie ako polyuretánové, čo znamená, že lepšie tlmia vibrácie. Na druhej strane, polyuretánové silentbloky sú odolnejšie voči opotrebeniu a teplotným zmenám.

Aké sú výhody polyuretánových silentblokov?

Odolnosť: Polyuretánové silentbloky sú oveľa odolnejšie voči opotrebeniu ako gumové. Môžu vydržať aj niekoľkonásobne dlhšie.
Stabilita: Polyuretánové silentbloky poskytujú lepšiu stabilitu vozidla. Znižujú nežiaduce ohybové pohyby zavesenia kolies, čo má za následok lepší prenos krútiaceho momentu na kolesá a menšie opotrebovanie pneumatik.
Ovladateľnosť: Polyuretánové silentbloky zlepšujú ovladateľnosť vozidla. Zvyšujú citlivosť riadenia a znižujú náklon vozidla pri brzdení.

Aké sú nevýhody polyuretánových silentblokov?

Tvrdosť: Polyuretánové silentbloky sú tvrdšie ako gumové. To môže spôsobiť zvýšený hluk a vibrácie pri jazde po nerovnom povrchu. (dnes už po dlhodobých skúsenostiach sú zmesy silenblokov vyvynuté tak aby takmer vôbec netrpeli touto vlastnosťou)
Cena: Polyuretánové silentbloky sú zvyčajne drahšie ako gumové.

Stronflex, Powerflex a Deuter

Stronflex, Powerflex a Deuter sú tri z najznámejších výrobcov polyuretánových silentblokov. Všetci ponúkajú širokú škálu produktov pre všetky typy automobilov.

Stronflex sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Silentbloky Stronflex sú vyrobené z vysokohustého polyuretánu, ktorý poskytuje vynikajúcu odolnosť voči opotrebeniu a teplotným zmenám.

Powerflex je známy svojou precíznosťou výroby a širokou ponukou produktov. Silentbloky Powerflex sú dostupné v rôznych tvrdostiach, čo umožňuje ich prispôsobenie potrebám konkrétneho vozidla.

Deuter  je výrobca, ktorý sa špecializuje na výrobu polyuretánových silentblokov pre športové a pretekárske vozidlá. Do ponuky zaradil aj verziu 75 sha ktorá je ekvivalent pre použítie ako náhradu za sériové gumové silenbloky. Silentbloky Deuter sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a poskytujú vynikajúcu odolnosť a výkon.  

Ktorý výrobca silentblokov je pre vás ten pravý, závisí od vašich individuálnych potrieb a preferenci:

-  hľadáte silentbloky s dlhou životnosťou a vynikajúcou odolnosťou, Stronflex 

-  chcete silentbloky, ktoré možno prispôsobiť potrebám vášho vozidla, Powerflex je dobrou voľbou ale za vyššiu cenu.

-  hľadáte silentbloky pre športové alebo pretekárske vozidlo alebo kompromis seriovej tuhosti a športovej jazdy a chcete niečo ušetriť, Deuter je vašou volbou

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie