Späť

MITASU OIL СORPORATION - všetko o olejoch MITASU

Pridané: 14.6.2020 12:04.47 Počet zobrazení: 2165

14 Jún 2020

Všetko o Japonských olejoch MITASU - história, použitie, normy, špecifikácie, hustoty, viskozity atď.

MITASU OIL СORPORATION - všetko o olejoch MITASU

 

MITASU OIL СORPORATION - je popredným producentom, výrobcom a vývojárám vysoko kvalitných motorových olejov a špeciálnych kvapalín pre motorové vozidlá v JAPONSKU. Mitasu OIL chápe potreby svojích zákazníkov a dosahuje vlastností svojích produktov, ktoré hravo prekračujú najprísnejšíe priemyselné štandardy kvality mazacích produtkov. Motorové oleje MITASU spĺňajú a zároveň výrazne prekračujú požiadavky mazacích procesov svetových výrobcov automobilov, ako sú TOYOTA, NISSAN, MAZDA, HONDA, MERCEDES-BENZ, VW, VOLVO, PORSCHE, BMW atď. Inovácia a zdokonaľovanie bolo vždy kľúčom firemnej filozofie a dlhodobého úspechu.

Schválené API, ACEA, JASO, JIS.

"Naša nepretržitá snaha o dokonalosť spojená s veľkou vášňou pre kvalitu naších produktov a dôkladné vedecké znalosti z dlhoročných výskumných a vývojových skúseností, nám umožnila vytvoriť jedinečný vzorec, ktorý poskytuje výkon nad všetky očakávania." - MITASU OIL

MITASU PROMO FOTO


História 

Mitasu oil nemá extra hlboké korene, ako mnoho konkurenčných spoločností no napriek tomu stavala na pevnýh základoch Japonského motošportu. Spoločnosť s názvom MITASU, čo v preklade znamená „splnenie záväzkov", bola pôvodne určená len pre domáci Japonský trh. Postupom času expandovala a stala sa globálnou sieťou, ktorá začala exportovať svoje výrobky do celého sveta. Oleje a mazivá sú napriek tomu stále vyrobené v krajine vychádzajúceho slnka.

MITASU SKLADV roku 2001 sa pobočka spoločnosti Mitasu Corporation objavila v Japonsku prvykrát. Účelom MITASU OIL bolo vyrábať high-tech mazivá, ktoré by mohli konkurovať iným značkám a dosiahnuť nadpriemernú kvalitu ktorá v tomto čase na Japonskom trhu chýbala. V roku 2010 sa pobočky spoločnosti Mitasu objavili na území Ruska a v roku 2011 spoločnosť otvorila svoje pobočky v Kórei a Amerike. V roku 2015 sa Mitasu začína objavovať po celej Európe a expanduje do celého sveta.

Spoločnosť Mitasu dnes nevyrába len motorové oleje, ale aj mazivá pre prevodové skryňe a diferenciály a ostatné motorové náplňe. Firma Mitasu sa rýchlo presadila a predčila vysoké očakávania od jej produktov. Získala si pevné miesto na náročnom trhu s mazivami. Odvážne vyhlásenia spoločnosti neboli neopodstatnené a dnes sú oleje MITASU schválené API a spĺňajú najnovšie normy kvality.


Základné druhy OLEJOV a MAZÍV

MITASU KONTROLAV rozsiahlej ponuke motorových olejov „Mitasu"  nájdeme náplňe na syntetickom aj polosyntetickom základe.

Z polosyntetického oleja je možné spomenúť rady "MITASU MOTOR OIL Synthetic Blended" a "MITASU MOTOR OIL" ktoré sú vyvinuté pre benzínové a dízlové motory na báze vysokokvalitných základných olejov. Vo všeobecnosti je sortiment spoločnosti z veľkej miery tvorený práve kvalitnejšími syntetickými olejmi. Tieto oleje majú oveľa väčši predpoklad dlhodobého zachovania mazacej schopnosti a funkčnosti za akýchkoľvek podmienok. Väčšou a jedinou nevýhodu týchto olejov je drahšie nákupná cena. Pre tých, ktorí chcú udržať motor svojho automobilu čo najdlhšie v dobrej kondícii a predlžiť jeho životnosť na maximum, odporúčame zvoliť práve syntetické oleje za každých okolností.

Medzi plne syntetickými motorovými olejmi sa v rade Mitasu vyznačujú tieto série:

MITASU olej 10w60MITASU SPECIAL PRODUCTS - ESTER  + PAO
Vyvinutý na základe naročných požiadovok niekoľkých výrobcov. Táto skupina zahŕňa špeciálny olej pre pretekárske a športové vozidlá (Mitasu Racing Oil 10W-60), mazivo pre naftové motory (Mitasu Special 5W-30) a ďalšie. Tieto oleje sú celoročné a vyrábajú sa na čistom syntetickom základe. Pri ich výrobe sa zohľadňujú všetky náročné požiadavky ktoré prihliadajú na extrémne používanie motorov v motošportových disciplínach. Preto sa oleje Mitasu používajú v mnohých popredných automobilových súťažiach.

 

MITASU olej 5w50

MITASU PLATINUM PAO SN 100% Synthetic
Vysokokvalitné základné oleje PAO a špeciálna sada prísad vedú k predĺženiu intervalu výmeny. Preto je na všetkých obaloch tejto série Long LifE. 100% syntetika je ideálnym riešením pre moderné automobily poháňané motormi s preplňovaním alebo bez preplňovania (atmosferické), taktiež pre priame vstrekovanie paliva a viacstupňové systémy na zníženie emisií.

 

MITASU GOLD 5W30MITASU GOLD SN 100% Synthetic
Oleje na úplne syntetickom základe. Spĺňajte požiadavky API. Medzi týmito olejmi sú kvapaliny s viskozitou vhodnou pre rôzne teplotné podmienky. Všetky mazivá šetria vozidlo a predlžujú životnosť motora. Najobľúbenejšie oleje sú GOLD 5W-30 a 10W-30. Sú celoročné a poskytujú ochranu na 25k kilometrov (LONG LIFE).

 

 

MITASU HYBRID 0W20MITASU Moli-Trimer 100% Synthetic:
Táto rada olejov vyrobených pomocou najmodernejšej technológie s rovnakým názvom "Moli-Trimer" obsahuje ako podklad štrukturálny molybdén, ktorý pomáha odstraňovať nepravidelnosti mazania už na úrovni základnéj štruktúry tohto oleja , ktorý vytvára filma účinne chráni motor pred akýmkoľvek opotrebením.

 

Medzi motorovými olejmi z syntetických zmesý sa v rade Mitasu vyznačujú tieto série:

MITASU MOTOR OIL 10W30MITASU MOTOR OIL:
Táto séria motorových olejov je určená najmä pre benzínové motory a je tvorená s vysoko čistými základnými látkami, ktoré sú obohatené balíkom vysoko technologických detergentov a dispergačných prísad na zmiernenie negatívnych účinkov aromatických uhľovodíkov obsiahnutých v nestabilnom benzíne.

 

 

MITASU 5W30MITASU MOTOR OIL Synthetic Blended
Je séria polosyntetických olejov pre benzínové motory vyrobené z vysoko kvalitných syntetických komponentov doplnená o početnú skupinu vyvážených prísad, ktoré túto syntetickú zmes posúvajú na úplne novú úroveň olejov v skupine syntetických zmesý. Táto olejová náplň je vhodná pre benzínové aj naftové motory.

 

Špeciálnu skupinu (sériu) olejov od spoločnosti MITASU tvoriu oleje určené len pre dízlové motory 

MITASU ultra dieselMITASU ULTRA DIESEL
Plne syntetický naftový olej vyhovujúci najnovším štandardom kvality API a požiadavkám výrobcov automobilov pre OEM oleje. Tieto oleje sú vyrobené zo základných surovín skupiny III a skupiny IV (PAO) v kombinácii s jedinečným systémom zlepšujúcich aditív.

 

 

MITASU SUPER DIESELMITASU SUPER DIESEL
V tejto séríí olejov nájdeme syntetickú zmes obohatenú o špičkové aditíva, ktoré zvyšujú interval výmeny, znižujú spotrebu paliva a náramne zvačšujú ochranu motora proti opotrebovaniu. Tieto oleje sa odporúčajú pre celoročné použitie v moderných vysoko výkoných dieselových motoroch osobných vozidiel, dodávok, SUV a ľahkých nákladných vozidiel s turbodúchadlom alebo bez turbodúchadla. MITASU SUPER DIESEL zabezpečuje spoľahlivý štart motora pri nízkych okolitých teplotách a chráni pred oxidáciou.

 

Rôzne rady olejov MITASU sa líšia technickými charakteristikami. Každý olej je určený na konkrétny účel. Majú však niektoré spoločné vlastnosti:

  • Vlastnosti šetriace Motor: Japonské oleje chránia motor pred opotrebením a prispievajú tak k jeho dlhodobej prevádzke bez akýchkoľvek porúch.

  • Schopnosť odolávať oxidácii: špeciálne prísady chránia motor pred kyslými časticami vznikajúcimi pri spaľovaní. Tým sa nestane viskóznejším a zachováva si svoje ochranné vlastnosti za každých podmienok.

  • Ochrana proti prepáleniu: prispieva k úsporám oleja a dlhšej životnosti.

  • Spotreba paliva: Mitasu používa naozaj funkčné prísady pre zníženie spotreby paliva a pravidelnejší chod motorov.

  • Environmentálne zabezpečnie: všetky oleje Mitasu spĺňajú najnovšie normy emisií škodlivých látok, ktoré môžu byť uvoľnované do atmosféry.

  • Ochrana proti opotrebeniu: špeciálny tenký film, ktorý sa vytvára počas prevádzky motora pri použití olejov MITASU, chráni jej časti pred opotrebením.

  • Anti-scale prísady: ide o prísady, ktorá chránia motor pred škodlivými časticami a ich neblahým účinkom.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie